ALPHA

KOLEJNA EDYCJA ALPHA ROZPOCZYNA SIĘ 18.04.2024 r.

Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu

od 18.04. do 20.06.2024 r., w każdy czwartek 18:30 – 20:20

w Świetlicy Środowiskowej „NARNIA”,

ul. Pomorska 57 w Bydgoszczy, (przy ul.Hetmańskiej)

Chcesz zapisać się na Alpha, wyślij SMS do koordynatora na nr tel. 727 91 1310 lub e-mail: barbaraklaczynska67@gmail.com

S E R D E C Z N I E Z A P R A S Z A M Y D O U D Z I A Ł U

Cykl spotkań Alpha

Alpha jest serią spotkań wyjaśniających podstawy wiary chrześcijańskiej. Każde spotkanie podejmuje inny temat dotyczący wiary i daje możliwość dyskusji. Alpha prowadzona jest na całym świecie i każdy jest na niej mile widziany. Prowadzona jest w kawiarniach, kościołach, uczelniach, domach, barach – wszędzie, gdzie jest to tylko możliwe. Każda Alpha jest trochę inna, choć są trzy elementy, które pojawiają się zawsze: posiłek, wykład, dyskusja.

Barbara Klaczyńska

Lider

Posiłek

Wszystkie spotkania rozpoczynają się od posiłku, ponieważ jest to świetny sposób na zawiązanie relacji i poznanie innych osób

Wykład

Wykłady mają na celu angażować i inspirować do dyskusji w małych grupach. Zazwyczaj trwają ok. 30 minut, mogą być przedstawiane przez mówcę na żywo lub być odtworzone z nagrania wideo. Odkrywają ważne zagadnienia dotyczące wiary i ukazują podstawy chrześcijaństwa, zwracając uwagę na pytania: Kim jest Jezus? Na czym opiera się nasza wiara? Dlaczego i jak się modlić? W jaki sposób Bóg nas prowadzi?

Dyskusja

Prawdopodobnie najważniejszą częścią Alpha jest: szansa na podzielenie się swoimi przemyśleniami i poglądami dotyczącymi tematu spotkania podczas dyskusji w małej grupie. Jest to okazja, żeby usłyszeć co myślą inni w przyjaznym i otwartym otoczeniu. Nie trzeba nic mówić, ale można o wszystko pytać.

Cykl spotkań 11 tygodni w tym Weekend Alpha.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, na kurs obowiązują zapisy. Pomoże nam to również lepiej przygotować się na spotkanie posiłków, kawy, herbaty itp.
Do Alpha można dołączyć przez pierwsze 4 tygodnie, później jest to grupa zamknięta.

ZAPISY >>> basia2@szukajacboga.pl lub SMS na nr 727911310 (od 8:00-19:00)

Liderka Kursu Alpha
Barbara Klaczyńska
tel. 727 911 310