MSB – Męski Spot Braterski

HISTORIA MSB:

Wiosną w 2017r podszedł do mnie pastor Janusz i zapytał: czy mógłbym zająć się służbą wśród mężczyzn w Betelu? Od razu po tym zacząłem zadawać sobie takie pytania: Czemu akurat ja? Czy nadaję się do tego? Jak ma ta służba wyglądać? Czy potrafię rozmawiać z mężczyznami? A oprócz tego jeszcze wiele innych pytań.
Moją służbę wśród mężczyzn powierzyłem w modlitwie Bogu, wyznając:
Panie Boże pokaż mi, w jaki sposób Ty chcesz używać mnie w Kościele.
Rozpoczęliśmy od burzy mózgów na temat tego, jak nazwiemy nasze spotkania… po dłuższych dyskusjach padło na Męski Spot Braterski, które wskazuje na spotkaniowy charakter tej służby.
Zebrałem ekipę organizacyjną i zaczęliśmy działać. Jednym z głównych założeń dotyczących tej służby, była chęć zjednoczenia wszystkich mężczyzn, zaczynając od dziadków, przez ojców i synów, a kończąc na wnukach… a może i nawet prawnukach. Pierwsze spotkanie odbyło się w maju 2017 roku. W męskim gronie spędziliśmy sobotę na świeżym powietrzu, a spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem. Wniosków było wiele, ale tym najważniejszym było jasne stwierdzenie: Tego nam brakowało! I w ten sposób maszyna ruszyła…
Nasze spotkania przyjmują przeróżne formy. Pewnego razu, zorganizowaliśmy męską konferencję pod szyldem MSB, która była połączona z kolacją. Tym co było piękne, był fakt, że na wspomniany, przygotowany przez nas, posiłek zaprosiliśmy nasze kobiety, aby pokazać im w ten sposób, jak bardzo je kochamy.
Dziś to już ponad 5 lat od kiedy zająłem się służbą dla mężczyzn w moim kościele. Przez ten czas wiele się nauczyłem i utwierdziłem w przekonaniu, że faceci potrzebują siebie nawzajem i rozmawiać też o tych trudniejszych sprawach. Zobaczyłem i zrozumiałem, że mężczyźni potrzebują bardzo być ze sobą. Potrzebujemy rozmawiać o tym, że najwspanialszym wzorcem dla mężczyzny jest Jezus Chrystus. Chcemy wspólnie uczyć się naśladować naszego Pana, by nasze życie było szczęśliwe. A tym samym naszym bliskim będziemy pokazywać Jezusa Chrystusa w naszym życiu.
Być MĘŻCZYZNĄ i być jak CHRYSTUS to synonimy

CEL:

Celem działania MSB w Betelu jest szeroko rozumiane wsparcie dla mężczyzn i ich rodzin ze wszystkich warstw i grup społecznych.
Serdecznie zapraszam Was mężczyźni na spotkania MSB

 

Tomasz Rossa

.

WSPÓŁPRACA:

Męski Spot Braterski jest służbą w Betelu. MSB wspiera swoim działaniem Kościół Betel.

MSB współpracuje również z Duszpasterstwem Mężczyzn SZAMGAR: www.dmszamgar.org

Lider Służby MBS

Tomasz Rossa
e-mail: rossa@r-bud.com
tel: +48 501 062 971

Lider Służby MBS

Maciej Sulima
tel: +48 885 353 093