Weekend z Nelą i Zbyszkiem Kłapami (relacja)

30 listopada 2022

Weekend 4-6.11.2022 roku z Nelą i Zbyszkiem Kłapami był bardzo ciekawy i inspirujący. Każdą sesję zwieńczały żarty, śmiechy i coś dobrego do jedzenia. Praktycznie każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie.

Podczas piątkowego spotkania pod tytułem „Nauczanie, które przynosi owoc”, otrzymaliśmy dużą dawkę wiedzy i mnóstwo praktycznych wskazówek dla tych, którzy zajmują się w swojej służbie dziećmi i są w jakikolwiek sposób powiązani z nauczaniem.

Kolejnego dnia z wiedzy i doświadczenia naszych gości skorzystało ponad 20 małżeństw. Czas poświęcony sztuce rozmawiania i sposobom rozwiązywania konfliktów dostarczył uczestnikom wielu inspirujących wskazówek, co robić i czego nie robić, by współmałżonek był gotowy nas wysłuchać i podjąć próbę zmiany tego, co przeszkadza w rodzinnej codzienności. Podczas tej konferencji w sposób bardzo prosty i przystępny każdy z małżonków mógł zapoznać się z elementami rozmowy, jej poziomami i barierami, które dotyczą każdej formy komunikacji. Nela i Zbyszek Kłapowie świetnie pokazywali możliwe trudności w komunikowaniu się między małżonkami, bądź z innymi ludźmi oraz zachęcali obecnych do współdziałania i praktycznego przećwiczenia ze sobą nawzajem dopiero co usłyszanych informacji.

Wszystko to było obficie ilustrowane odpowiednimi fragmentami Bożego Słowa i poparte przykładami z Biblii. W niedzielę Zbigniew Kłapa wygłosił kazanie pod tytułem „Jak gra Twoje serce”. Każdy uczestnik nabożeństwa (a na sali było dużo ludzi), mógł wziąć coś dla siebie i zastanowić się jakiego rodzaju serce posiada. Mogliśmy wszyscy skorzystać z obecności Boga i dowiedzieć się czegoś nowego i świeżego.

Po weekendzie z Nelą i Zbyszkiem pozostaje tylko przekuć wiedzę na praktykę i nie poddawać się, gdy coś nie wychodzi. Jesteśmy tylko słabymi ludźmi, ale Bóg jest z nami w każdej sytuacji. Mamy nadzieję, że będziemy mogli gościć małżeństwo Kłapów w przyszłym roku ponownie.

Tekst: Martyna Olechnowicz i Grażyna Czerwińska